Czy to w jaki sposób zbudowana jest strona internetowa ma wpływ na jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach ? Tak, to ma bardzo duży wpływ na pozycjonowanie strony.

W takim razie rodzi się pytanie – w jaki sposób przygotować stronę, aby rozpocząć jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach ? Dziś postaramy się odpowiedzieć właśnie na to pytanie. Wskażemy na co warto zwrócić uwagę i przeprowadzimy Państwa przez proces od posiadania strony, przez jej udoskonalenie oraz samo pozycjonowanie. Zapraszamy do przeczytania całości artykułu.

Treść jest bardzo ważna

Bardzo ważnym elementem na stronie – jest treść. Większość stron budowanych jest w oparciu o treść dostarczoną przez klienta, a klient – na ogół tej treści nie posiada zbyt wiele. Oznacza to, że trochę własnej inwencji oraz ingerencji w treść na naszej stronie, może znacząco wpłynąć na pozycję strony w wyszukiwarkach. Są ludzie, którzy twierdzą, że stronę można wypozycjonować samą treścią – my im wierzymy, słowo zawsze miało magiczną moc. Oczywiście, tworząc treść na stronę internetową nie możemy przesadzić – nie powtarzajmy na siłę danej frazy, nie upychajmy do tekstu jedynie słów kluczowych. Dobra treść, to treść którą ktoś zechce przeczytać, treść która będzie nie tylko głupim tekstem do pozycjonowania, ale przede wszystkim czymś wartościowym co Wasz klient może wykorzystać. Treść powinna być również ładnie sformatowana dzięki temu będzie się ją przyjemniej i łatwiej czytało, a od strony wizualnej tak przygotowana treść wygląda po prostu lepiej.

Skoro mamy treść, warto pamiętać o zdjęciach. Te również warto odpowiednio nazwać – dzięki czemu wyświetlą się w wyszukiwarce grafik, z której równie wiele osób korzysta. Tak – w ten sposób również można pozyskać klienta. Odpowiednio obrobione zdjęcia, odpowiednio nazwane, będą fajnie współpracować z właściwie przygotowanymi treściami. To oczywiście nie są wszystkie zabiegi, bo pozostaje ten główny, najważniejszy. Czyli sama budowa strony internetowej.

Przygotowanie strony do pozycjonowania

Budowa strony teoretycznie nie powinna mieć znaczenia. W naszej działalności jednak okazuje się że jest zupełnie inaczej. Jaki webmaster – taka budowa strony. W wielu przypadkach widać niechlujstwo, nie są poustawiane odpowiednio kategorie, a drzewo – nie istnieje. Jeżeli w strukturze strony panuje taki nieporządek – ciężko jest ze sobą to wszystko linkować i trzymać się standardów. Warto wszystkie takie rzeczy poprawić. Do wpisów – pododawać tagi, które stworzą kolejne podstrony i przyciągną klientów. Ważne by zadbać o nagłówki, fotografie oraz regularność przy prowadzeniu strony. Wiele małych rzeczy, które pozornie nie mają znaczenia, w pozycjonowaniu – ma znaczenie.

Jak una nam się przygotować stronę internetową – odczekajmy kilka dni – zobaczmy jak wyszukiwarka zareaguje na nasze zmiany. Ja jestem przekonany, że jeżeli zostały wykonane dobrze – zanotujecie znaczący wzrost wszystkich pozycji. Dopiero po tym wzroście – warto kontaktować się z firmą, która będzie stronę pozycjonować. W końcu wyciągnięcie strony z 37 pozycji, jest tańsze niż wyciągnięcie strony z 284 pozycji. Firmy pozycjonujące również to wiedzą, dlatego – czym wyżej nasza strona stoi w wynikach wyszukiwania – tym mniej powinniśmy zapłacić za pozycjonowanie strony.

Przygotujemy Twoją stronę do pozycjonowania

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu stwierdzasz, że nie chcesz się zabierać za te zmiany samodzielnie, bo nie lubisz pisać i w ogóle nie znasz się na tych wszystkich komputerowych sprawach – możesz zlecić nam wykonanie tego za Ciebie. Mamy bardzo duże doświadczenie w pozycjonowaniu stron internetowych, oferujemy pełne wsparcie na ścieżce pozycjonowania, dlatego przygotowanie strony do pozycjonowania – nie stanowi dla nas najmniejszego problemu. Pracujemy zarówno na stronach internetowych które są oparte o konkretne środowisko pracy, jak też na stronach które pracują na napisanym specjalnie pod nie oprogramowaniu. Nasze usługi nie są drogie – a na pocieszenie dodamy – zwrócą się z klientów, którzy trafią do Państwa z wyszukiwarek. Nasza praca procentuje – zapraszamy do współpracy.